x

Promocja książki

25.05.2017 | Promocja książki

Nakładem Wydawnictwa Sióstr Loretanek SSL ukazał się album ze wspomnieniami Zofii Pileckiej-Optułowicz. Podczas spotkania w Muzeum córka Rotmistrza opowiadała o tym, jak ważny był dla niej kontakt z ojcem, jak ją ukształtował i jak wielkim dramatem była jego śmierć.

 

Sama autorka o swoich wspomnieniach mówi, że to "obraz jej dzieciństwa".

 

To, czego ojciec mnie nauczył, to to, co ja do dzisiejszego dnia sobie na sercu kładę - te wszystkie ważne rzeczy kochania ojczyzny, kochania polskiej ziemi, o ziemi mogłabym powiedzieć bardzo wiele. On mówił tak pięknie, że ziemia to matka, która nam wszystko daje - dodała Z. Pilecka-Optułowicz. Jak wyjaśniła, kontakt z ojcem sprawił, że wyrastała wierząc, że wartości, które jej przekazywał, będą potrzebne w późniejszym życiu.

 

Wspomnienia są bogato ilustrowane zdjęciami z archiwum rodzinnego, z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, z Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Autorka wspomnień Zofia Pilecka-Optułowicz podkreśliła również, że takich bohaterów jak jej ojciec jest wielu i o nich także trzeba pamiętać.© 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone